Výběr správné matrace 180 x 90 pro zdravý spánek

Spánek je jednou z nejdůležitějších činností pro zdraví člověka. Proto je důležité vybírat kvalitní matraci, která zajistí správnou oporu těla a pohodlné ležení. Pokud hledáte matraci o velikosti 180 x 90 cm, máte na výběr z mnoha druhů a typů. Jak ale vybrat tu správnou?

Typy matrací

Existují různé typy matrací, které se liší výškou, tvrdostí a materiálem. Nejčastěji se setkáte s matracemi z pěnového materiálu, pružinovými matracemi a latexovými matracemi. Každý typ má své výhody a nevýhody, proto je důležité zvážit, který typ bude pro vás nejvhodnější.

Pěnové matrace jsou velmi oblíbené pro svou nízkou cenu a dobrou pružnost. Jsou vhodné pro lidi s různou hmotností a mají dobrou ventilaci. Na druhou stranu se mohou rychle opotřebovat a ztrácet svou pružnost.

Pružinové matrace jsou vyrobeny z ocelových pružin a jsou velmi odolné. Jsou vhodné pro lidi s větší hmotností a mají dobrou ventilaci. Na druhou stranu mohou být hlučné a mohou se rychle opotřebovat.

Latexové matrace jsou velmi pohodlné a pružné. Jsou vhodné pro lidi s alergiemi a mají dobrou ventilaci. Na druhou stranu jsou poměrně drahé a mohou být těžké.

Tvrdost matrace

Při výběru matrace je také důležité zvážit její tvrdost. Tvrdost matrace by měla být přizpůsobena váze a postavě spícího. Pro lehčí lidi je vhodná měkčí matrace, pro těžší lidi naopak tvrdší matrace. Pokud máte problémy s páteří, je vhodná středně tvrdá matrace, která zajistí správnou oporu těla.

Pokud si nejste jisti, jakou tvrdost matrace zvolit, je dobré si ji vyzkoušet přímo v obchodě. Většina prodejců nabízí možnost vyzkoušení matrace před koupí.

Velikost matrace

Posledním faktorem, který je důležitý při výběru matrace, je její velikost. Matrace o velikosti 180 x 90 cm jsou vhodné pro jednu osobu. Pokud spíte s partnerem, je vhodnější zvolit větší matraci, která zajistí dostatek prostoru pro oba. Pokud máte malý pokoj, můžete zvolit matraci menší velikosti, ale je důležité zvážit, zda bude dostatečně pohodlná pro spánek.

Vybírejte kvalitní matrace na Interierio.cz a užijte si zdravý spánek. Sledujte naše tipy a zvolte si matraci, která bude pro vás nejvhodnější.