Jak vybrat ideální matraci 160 x 200 pro zdravý spánek?

Spánek je pro naše zdraví velmi důležitým faktorem. Proto je potřeba věnovat pozornost výběru správné matrace, která nám umožní kvalitní a zdravý spánek. Pokud hledáte matraci o velikosti 160 x 200 cm, máte na výběr z mnoha možností. V tomto článku se podíváme na faktory, které byste měli při výběru té správné matrace zohlednit.

Typ matrace

Existuje několik typů matrací, které se vyrábějí:

  • Pružinové matrace – tyto matrace jsou vyrobeny z kovových pružin a jsou poměrně tvrdé. Hodí se pro osoby, které preferují tvrdší spaní.
  • Penové matrace – tyto matrace jsou vyrobeny z různých druhů pěny. Jsou měkké a tvarují se podle těla. Hodí se pro osoby, které chtějí mít pocit, že se „vznášejí“ v posteli.
  • Latexové matrace – tyto matrace jsou vyrobeny z latexové pěny. Jsou měkké a tvarují se podle těla, ale jsou také poměrně pevné. Hodí se pro osoby, které chtějí mít pocit měkkého ležení, ale zároveň potřebují dostatečnou oporu.
  • Memory foam matrace – tyto matrace jsou vyrobeny z pěny s paměťovými vlastnostmi. Tvarují se podle těla a mají vynikající tlumivé vlastnosti. Hodí se pro osoby, které trpí bolestmi zad nebo kloubů.

Při výběru typu matrace je potřeba zohlednit své preference a také zdravotní stav. Pokud trpíte bolestmi zad nebo kloubů, je lepší sáhnout po paměťové pěně nebo latexové matraci, které mají vynikající tlumivé vlastnosti. Pokud vám zase vyhovuje tvrdší spaní, můžete zvolit pružinovou matraci.

Tvrdost matrace

Tvrdost matrace je dalším faktorem, který je potřeba zohlednit při výběru správné matrace.

Obecně platí, že tvrdší matrace jsou vhodné pro osoby, které trpí bolestmi zad nebo kloubů. Na druhou stranu měkčí matrace jsou vhodné pro osoby, které chtějí mít pocit měkkého ležení. Je ale důležité zohlednit také svou váhu. Pokud vážíte více, bude pro vás vhodnější tvrdší matrace, která vám poskytne dostatečnou oporu.

Materiál potahu

Materiál potahu matrace je dalším faktorem, na který je potřeba dbát.

Potah matrace by měl být vyroben z kvalitních materiálů, které jsou prodyšné a hypoalergenní. Mezi nejčastější materiály patří bavlna, polyester, viskóza nebo bambusové vlákno. Je také důležité, aby byl potah snímatelný a praný. To umožní snadnou údržbu matrace a zaručí tak její hygienu.

Cena matrace

Cena matrace je samozřejmě také důležitým faktorem, který je potřeba zohlednit.

Na trhu se vyskytují matrace v různých cenových kategoriích. Je ale důležité mít na paměti, že investice do kvalitní matrace se vyplatí. Kvalitní matrace vám poskytne zdravý a kvalitní spánek, což má pozitivní vliv na vaše celkové zdraví. Pokud si nejste jisti, jakou matraci si pořídit, můžete se poradit s odborníky nebo si nechat poradit v obchodě s nábytkem.

Na závěr bychom chtěli zmínit, že výběr správné matrace je velmi individuální. Proto je potřeba zohlednit své preference a také zdravotní stav při výběru té správné matrace. Pokud hledáte kvalitní a zdravou matraci, můžeme vám doporučit ubrozu.cz. Na této stránce najdete široký výběr matrací různých typů a velikostí za skvělé ceny.