Hluboké pánve – nejen pro kuchaře!


Hluboké pánve jsou jedním z nejvíce univerzálních nástrojů, které najdete v kuchyni. Mnoho lidí si myslí, že jsou určeny pouze pro vaření polévek a omáček, ale to není zdaleka pravda. Hluboké pánve jsou skvělé pro přípravu různých jídel, od těstovin a rýže po pečení masa a zeleniny.

Vyšší stěny, více možností

Hluboké pánve mají obvykle vyšší stěny než pánve ploché, což znamená, že na nich můžete připravovat větší objemy jídla. Pokud máte v rodině více lidí, nebo rádi hostíte, pak je hluboká pánev pro vás dobrá volba. Díky většímu objemu se vám do ní vejde více ingrediencí a můžete tak připravit větší porce jídla.

Hluboké pánve jsou také skvělé pro vaření na plotně i v troubě. Pokud máte pánvičky s nepromokavým povrchem, můžete na ní vařit i bez tuku. Díky tomu je příprava jídel zdravější a snadnější.

Nejen polévky a omáčky

Hluboké pánve nejsou určeny pouze pro vaření polévek a omáček. Pokud máte rádi těstoviny, můžete je v klidu vařit v této pánvi. Také v ní můžete připravovat různé druhy rýže, quinoa nebo bulgur. Pokud rádi pečete maso, pak je pro vás hluboká pánev skvělou volbou. Díky vyšším stěnám se na ní vejde více masa a můžete tak připravit větší kusy.

Hluboké pánve jsou také dobré pro pečení zeleniny. Na rozdíl od plochých pánví zde máte více prostoru, takže můžete připravit více druhů zeleniny najednou. Pokud chcete zeleninu upečenou, můžete ji do hluboké pánve dát do trouby a nechat ji tam, dokud není hotová.

Závěr

Hluboké pánve jsou skvělým nástrojem pro přípravu různých jídel. Díky vyšším stěnám a většímu objemu můžete připravit větší porce jídla. Pokud hledáte univerzální nástroj, který vám pomůže připravit různé druhy jídla, pak je pro vás hluboká pánev tou správnou volbou.

Zkuste si vybrat kvalitní hlubokou pánev a uvidíte, jak se vám vaření bude lépe dařit!

Klikněte zde pro více informací o kvalitních kuchyňských potřebách!